Повернутися назад

Продюсування пісні

«Представити трек», «презентувати композицію» … За цими словами стоїть кропітка робота творців пісні, серед яких не тільки автори слів і музики.

Щоб скласти пісню, часто потрібне натхнення, яке дарують сильні емоції або яскраві події. А щоб композиція знайшла свого слухача та отримала відгук, необхідний професіоналізм співробітників студії звукозапису (вони, до речі, теж не відмовляться від натхнення). Знайти точні слова, відшукати потрібні ноти, задати вдалий ритм, скласти цікаве аранжування… Створення пісні «під ключ» – процес трудомісткий, але цікавий. А головне – творчий!

Отже, коли вірші і музика написані, починається шлях пісні до свого слухача. І саме на цьому етапі в пісні може кардинально змінитися, наприклад, ритм або темп. Можлива заміна і деяких слів у тексті пісні. Якщо ви замовляєте запис пісні «під ключ», то вже на етапі створення треку до роботи підключаються професіонали своєї справи. Розробивши концепцію, на виході ви отримаєте трек, зроблений якісно, на високому рівні.

Як же відбувається запис пісні «під ключ»?

Робочий варіант пісні називається демо, демкою (демонстраційний запис). Таку версію композиції можна виставляти на продаж, показувати звукорежисеру або продюсеру, щоб познайомити зі своєю творчістю. Простіше кажучи, демка – це зародження пісні. Далі піде розвиток і народження.

Як тільки «риба» треку узгоджена, починається кропітка робота, пов’язана з пошуком звуків, ритмів, тембрів…

Запис пісні в студії Києва починається із запису кожного інструменту. Окремо «пишуть» ударні, гітари й інші інструменти. Запис кожного не обмежується одним дублем, що дає можливість звукорежисеру вибрати найбільш вдалі – для подальшої роботи над піснею. До речі, нерідко в аранжуваннях використовують звучання специфічних музичних інструментів. Так, кілька років тому лідером серед звукозаписних трендів був дудук.

Коли інструменти записані, до процесу підключається вокаліст. Він теж записує кілька дублів. І починається етап відбору найбільш вдалих епізодів звукозапису, створення аранжування, редагування й зведення пісні.

Таким чином, послуга «пісня під ключ» включає в себе кілька етапів. Починається все з покупки тексту (в більшості випадків це демки, в які за бажанням замовника або саунд-продюсера можна внести зміни).

Якщо аранжування або інструментальна версія демки (мінусовка) відповідає запитам і стандартам, тобто якісно записана в професійній студії, то до неї накопичують, редагують і зводять лише вокал виконавця. Трапляється, що аранжування або інструментальна версія пісні не влаштовує замовника або саунд-продюсера. Тоді пишуть нове аранжування, записують і зводять інструменти і вокал з урахуванням побажань клієнта. Потім слідує етап мастерингу.

За домовленістю в послугу запису пісні «під ключ» в студії MART Sound може бути включено створення реміксу, що дозволить вашому треку додатково вписатися в формат деяких радіостанцій і телеканалів.

Творити – значить, не тільки парИти. Це означає, добре розбиратися в музиці, бути в курсі всіх трендів і нових віянь! Щоб пісня стала по-справжньому класною і полюбилася слухачам, варто довіряти професійному саунд-продюсеру, який створює свою команду тільки з кращих фахівців. Надихайтеся і творіть!

ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ

Забронюйте студію в пару кліків

Дякуємо за звернення, ми невдовзі з вами зв'яжемося!

Дякуємо за звернення, ми невдовзі з вами зв'яжемося!

Дякуємо за звернення, ми невдовзі з вами зв'яжемося!

Ваша заявка на придбання курсу по вокалу MART Sound Production прийнята. Найближчим часом ми з Вами зв'яжемося