Професійний запис дикторського голосу від MART Sound agency

Запис голосу диктора:
Розпочинаючи пошук серед голосів дикторів, доводиться звертатися до бази голосів. І тут є кілька «підводних течій». Серед великої кількості студій звукозапису є ті, які співпрацюють зі своїми дикторами (акторами), а є такі, що працюють «через посередників», роблячи перезамовлення. У другому випадку це, звичайно, позначиться на загальному бюджеті проєкту.
Щоб уникнути додаткових витрат, слід цікавитися, яким чином здійснюється запис голосу та озвучка, вцілому. Робота з першоджерелом бази голосів дикторів дозволяє прискорити і, що не менш важливо, здешевити процес.
Визначитися з вибором допомагають семпли (приклади) озвучування дикторами різних текстів. Ознайомитись із зразками голосів можна на сайті компанії або безпосередньо у студії. Також, менеджер студії може запропонувати зробити персональний кастинг саме для вашого проєкту, ролику, або відео і навіть організувати і записати тестові версії озвучки. Це додаткова послуга, зазвичай, але кожен проєкт і умови обговорюються з клієнтом індивідуально!

Як обрати дикторський голос для вашого проєкту?
Дикторський голос – це те, що найкраще запам'ятовується в будь-якій професійній роботі. Використання в озвученні реклами добре впізнаваного голосу, іноді, може погано вплинути на унікальність, ексклюзивність продукту. Йдеться саме про закадрове озвучування, а не про участь у ролику медійної персони (до речі, в цьому випадку часто має місце ретельна обробка дикторського голосу). Тому для кожного ролика варто вибирати нові дикторські голоси.
Існують деякі принципи, якими варто керуватися під час вибору голосу для озвучення. Тут не можна керуватися ступенем популярності диктора. Важливим є лише його професіоналізм, уміння чітко і красиво доносити інформацію до споживача.
Враховуючи все це, треба сказати, що всі голоси дикторів можна розділяти лише за статевими та віковими ознаками. Так, у рекламі товарів для дітей та жінок, як правило, звучить жіночий (мамин) чи дитячий голос.
Якщо йдеться про чоловічі товари, техніку або щось серйозніше, за кадром доречний чоловічий голос. Трапляються випадки, коли для озвучення потрібні одночасно чоловічий, жіночий та дитячий голос. Зазвичай таке трапляється у рекламі того, що стосується сімейного життя. А, наприклад, у рекламі ювелірних виробів часом використовують чоловічий та жіночий голос.
Тільки визначивши категорію рекламованого товару та параметри голосу дикторської озвучки, можна розпочинати пошук. І почати його потрібно з прослуховування голосів, які відповідають зазначеним категоріям – вік, стать.
Щоб вибрати правильний голос, потрібно прослухати не один варіант, уважно дослухаючись тембру, чіткості артикуляції, характеру сприйняття мови. Як правило, у професійній студії, агенції пропонують попередній кастинг і підбір голосів для озвучення.
WorkUA
0103_martsound_workua.mp3
Ще одне важливе питання, що виникає при виборі голосу для озвучення, – це володіння мовою. Сьогодні найбільш затребувані диктори, які досконало володіють українською мовою. І справа не в словниковому запасі, а в умінні правильно, але при цьому природно вимовляти притаманні українській мові звуки, грамотно ставити акценти/наголоси у словах.
Нерідко виникає необхідність дикторської озвучки не лише українською чи англійською, а й іншими іноземними мовами. Найчастіше це польська, французька, німецька, італійська та інші європейські. Якщо говорити про англійську, то варто пам'ятати, що класична англійська та її вимова трохи відрізняється від того, якою говорять американці. Тому, починаючи пошуки диктора, варто уточнювати, яка саме вимова потрібна.